חוק להחרגת קנביס מפקודת הסמים המסוכנים – מכתב גלוי לנפתלי בנט

03/12/2014

לכבוד:   מר נפתלי בנט – יו"ר הבית היהודי
nbennett@knesset.gov.ilsar@economy.gov.il
עוזרים פרלמנטריים: אריאל 054-5684298 תמר 052-5803021
משכן הכנסת קריית בן-גוריון ירושלים, מיקוד 91950162

הנדון:    חוק להחרגת קנביס מפקודת הסמים המסוכנים – מכתב גלוי

למר נפתלי בנט שלום רב!

[פרטים אישיים הורדו]

מקור השם קנביס הוא כניראה "קנה בושם" המוזכר בתנ"ך בהקשר של תשמישי בית המיקדש. הקנביס הוא צמח מופלא אשר עושה ניסים לאנשים ואין בו טיפה אחת של רוע! אין לי ספק כי צמח הקנביס ניתן על ידי הקב"ה לאנושות.

בגלל שהוא כל כך תורם לאנושות אנשים בעלי עניין מסויימים העלילו עליו עלילות דם והוציאו אותו מהחוק תוך מתן עונשים של 20 שנות מאסר למי שיחזיק עשרות גרמים ממנו. ויסות שוק דרקוני כזה מעשיר שיכבה קטנה של אנשים, ומאפשר להרבה יותר אנשים להתפרנס ממנו. (הרשות למילחמה בסמים וכיו"ב).

בתור אדם בעל רישיון לקנביס רפואי, אני קיבלתי את הקנביס במישלוח מאובטח דמוי "ברינקס". כפי שאתה יודע ברינקס לא מאבטחת חמרים מסוכנים – ברינקס מאבטחת דברי ערך. ובאמת מחיר גרם קנביס "בשוק החופשי" עולה כיום על מחיר גרם זהב.

כשר בכלכלה אתה מודע למחירים שהמדינה משלמת על ויסות שוק שזה כולל כליאה של אנשים שהחזיקו בצמח, יחידות מישטרה שרודפות אחר עציצי קנביס ובעליהם, יחידות תביעה ומקומות כליאה בבתי סוהר. בנוסף לכך כלל הציבור לא יכול להשתמש בצמח וליהנות מהיתרונות הבריאותיים שהוא נותן. הגורמים שמרוויחים מויסות שוק הקנביס הם סוחרי סמים ושלוחיהם. מזעזע לראות באיזה תיעוב מדברים סוחרי סמים על "נגע הסמים" ואיזה חלחלה אוחזת בהם כשמיתברר שהעם בישראל מגלה את האמת ודורש ליגליזציה של סמים.

ולא, קנביס אינו "סם מסוכן", ואנשים לא יהפכו מסוממים כאשר הוא יהיה חפשי. זה גם לא יגרום לאנשים לצאת לתרבות רעה, או לחילופין לחזור בתשובה ללבוש שחורים ולעבור לגור במערה בהרי צפת.

שיחרור הצמח יאפשר למדינה לפתח ענף יצוא קנביס חדש אשר יכניס מטבע זר למדינה, ויחסוך סכומים ניכרים אשר מוצאים כיום על תרופות ואישפוזים.

אני מאמין כי החקיקה כנגד צמח הקנביס תושלח לפח האשפה של ההיסטוריה בדומה לחקיקה כנגד יחסי מין הומוסקסואליים. בעוד דור אנשים לא יבינו איך קרה שהוציאו לקנביס שם כל כך רע ורדפו את האנשים שצורכים אותו בצורה כזו.

בימים אלה מגיעה הצעת חוק של תמר זנדברג לקריאה טרומית בכנסת למניעת הפללה של צרכני קנביס. (לא משנה שהיא אחת כזאת ממרץ). זה יהיה מוזר אם יתברר כי דווקא אנשים פוסט ציוניים הם אלו אשר פועלים לטובת המדינה והציבור בארץ, ודווקא הציבור האמוני הוא זה שיתנגד.

תראה איזה עולם: עם הפלסטינאים – האוייבים המרים שלנו – אלו שנלחמים בנו בכל חזית אפשרית וכל הזמן – איתם אנחנו מנהלים "תהליך שלום", עוסקים ב"אופק מדיני", משחדים במתן חלקי מולדת ועוד. ואילו בצמחים שלא עשו לנו כל רע – אנחנו מקימים צבא שכיר שלם ומכריזים עליהם מלחמה באופן גלוי ומוצהר. ("הרשות למילחמה בסמים"). אולי הגיע הזמן לשנות את הגישה שלנו בשתי החזיתות?

הצעת החוק היא "צימחונית" מאוד ותאפשר שיחרור מבוקר של צמח הקנביס לצרכניו. כולנו ניווכח שהשמים לא יפלו והמישטרה תוכל להתמקד באירועי פח"ע ולא במירדף אחר עציצי קנביס ובעליהם.

אני מבקש כי תתמוך בחוק ותאפשר את קבלתו. ואם אתה מוכן להיות צדיק ולהודיע כי סיעתך הבית היהודי תתמוך בחוק – אז בכלל עשיתי לי את השנה!

אני מזמין אותך להפעול לטובת מדינת ישראל והציבור בארץ ולהודיע קבל עם ועדה על תמיכת הבית היהודי בחוק!!

בתודה מראש,

מיכאל