כנסים לכבוד השנה החדשה

בימים האחרונים ייצגתי אותנו בכנסים לכבוד השנה החדשה.

הכנס הראשון היה של כבוד השר צחי הנגבי באור יהודה והשני "הרמת כוסית" בחיפה.

שמחתי לפגוש בכנסים את אנשי ארץ ישראל מכל הגוונים, אנו שניקראנו בעבר בזילזול "ישראל השנייה" וכיום מהווים את מלח הארץ המרכיבים את כל שכבות החברה. הייתה הרבה אנרגיה חיובית בכנסים. אין ספק שכיום מפלגת הליכוד הינה המיפלגה השורשית והמובילה בארץ. אנשי ארץ ישראל, ציונים וכפי שבגין אמר יהודים!

כל זה קורה מול דעיכת מפלגת העבודה "המחנה (האנטי) ציוני" ומפלגות השמאל שלמרות תמיכה כספית מסיווית של הקרן לישראל חדשה לא מצליחים לשנות את רצון הבוחר. הדעיכה קורית יחד עם דעיכת האלקטורט של מפלגות אלו – הקיבוצים.

בכנסים השתתפו חברי כנסת שבאו לראות ולהיראות – ולקושש קולות לקראת הבחירות המקדימות הבאות.

בכנס בחיפה נפגשתי עם בעלה של חברת הכנסת נורית קורן שנתן לי ברושורה עם פרטי הקשר של חברת הכנסת. יצרתי קשר למחרת עם קלי דן – העוזרת הפרלמנטרית של נורית וביקשתי לברר את הסיבה שחברת הכנסת לא עונה לי על פניותי המרובות בנוגע לעמדתה בנושא הליגליזציה. סיכמתי עם קלי כי אשלח מיכתב נוסף בנושא והיא תברר את עמדתה העדכנית.

ושוב – שתיקה רועמת.

אני מתחיל להבין כי חברי כנסת שלקחו תרומות מסוחרי סמים/חברות התרופות מחוייבים כלפיהם. חבר כנסת כזה שיצביע בעד ליגליציה יחוסל ולא פוליטית. הם מבינים זאת היטב. זאת כניראה הסיבה שהביאה את גלעד ארדן להעמד על הרגליים האחוריות ולקבור בוועדה את יוזמת החקיקה של הקלה מסויימת בחוקים כנגד הצמח. החיים שלו תלויים בעניין.

זה מסביר את השתיקה הרועמת של רוב חברי הכנסת שפניתי אליהם בנושא.

יתכן שאנחנו צריכים להתארגן ולהציע מועמדים משלנו לבחירות המקדימות הבאות. כ 500 איש מיטעם  הקרן לישראל חדשה שקוראים לעצמם "הליכודניקים החדשים" הביאו לבחירת 2 חברי כנסת "משלהם" לרשימה והם יכולים להפיל את הממשלה בהצבעת פתע ברגע המתאים. אנחנו יכולים להכניס 4-5 חברי כנסת לרשימת הליכוד (ואולי אחד לרשימת המערך). חברי כנסת שיביאו לליגליזציה הניכספת.

מה דעתכם?

001002